Skip to main content

Ubezpieczenie Zdrowia i NWW

Nie ma na świecie nic cenniejszego od zdrowia. Choroba spada jak grom z jasnego nieba. Nikt nie jest na nią przygotowany. Dlatego, bardzo często długotrwałe kłopoty ze zdrowiem są przyczyną problemów finansowych. Ubezpiecz się dziś, na wszelki wypadek, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim – bez względu na sytuację. Środki z ubezpieczenia zdrowotnego i NNW będą nieocenionym wsparciem w walce z ewentualną chorobą. Pozwolą godnie przetrwać Ci czas leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

Ubezpieczenie zdrowia i NNW – co to jest

Ubezpieczenie z tytułu zdrowia i następstw od nieszczęśliwych wypadków to rodzaj zabezpieczenia finansowego w przypadku chorób i wypadków. A co za tym idzie – ich następstw, takich jak kalectwo i niezdolność do pracy, a nawet śmierć ubezpieczonej osoby. W tym przypadku – odszkodowanie jest wypłacane rodzinie zmarłego.  Zdrowotne ubezpieczenie o charakterze prywatnym jest alternatywą dla państwowej służby zdrowia. Ta ostatnia coraz częściej wystawia pacjentów na próbę. Jeśli zatem należysz do osób, które częściej chodzą do lekarza “prywatnie” niż na NFZ, ubezpieczenie zdrowia – w dłużej perspektywie – będzie dla Ciebie bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Polisy zdrowotne i NNW – dlaczego warto

Ubezpieczenie zdrowotneUbezpieczeniem mogą zostać objęci zarówno, dorośli jak i dzieci. Ten rodzaj ubezpieczenia przyda się każdemu. Jednak o polisie zdrowotnej i NNW powinieneś pomyśleć szczególnie wtedy, gdy pracujesz w branży o podniesionym ryzyku zawodowym lub jesteś osobą aktywną, uprawiasz sport, podróżujesz, itd. Ubezpiecz się również wtedy, gdy masz na utrzymaniu rodzinę lub spłacasz kredyt. Utrata zdolności do pracy, w takiej sytuacji może mieć naprawdę bolesne skutki. Komu jeszcze przyda się ubezpieczenie? Oczywiście, Twojemu dziecku. Nawet, jeśli “masz oczy naokoło głowy”, nie możesz pilnować go 24 godziny na dobę. Tym bardziej, kiedy jest w szkole. Nie przewidzisz, co przyjdzie do głowy Twojemu maluchowi. Wystarczy chwila nieuwagi i niewinna zabawa z kolegami kończy się złamaną ręką, czy skręconą kostką. Warto dodać, że koszt takiego ubezpieczenia jest stosunkowo niski, w porównaniu z wysokością odszkodowania, które otrzyma ubezpieczona osoba. Miesięczna składka na ubezpieczenie NNW wynosi ok. 30-60 zł w skali miesiąca. Co więcej – ubezpieczenie NNW dzieci należy do grupy najtańszych. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwoli Ci natomiast na szybką diagnostykę i leczenie – bez kolejek i odległych terminów. Co w przypadku państwowej służby zdrowia, w większości przypadków, graniczy z cudem.

Kiedy ubezpieczenie zdrowotne i NNW zadziałają

Jeśli chodzi o zdrowotne ubezpieczenie, jego zakres definuje sam pacjent. Zgodnie z własnymi potrzebami. Punktem wyjścia jest nasza oferta. Rozmowa z Tobą pozwoli nam poznać Twoje oczekiwania i preferencje. Dzięki temu nasz konsultant zaoferuje Ci indywidualny pakiet,. Taki, który faktycznie będzie dla Ciebie użyteczny. Przykładowo, możesz wybrać polisę, która zapewni Ci wsparcie podczas konkretnych chorób, takich, jak nowotwór, udar, czy zawał serca. Jeśli chodzi o ubezpieczenia NNW, jak sama nazwa wskazuje – odszkodowanie zostanie wypłacone, jeśli ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi. To pojęcie można zdefiniować jako nagłe i niespodziewane zdarzenie, wywołane przez przyczynę zewnętrzną, na skutek której osoba ubezpieczona doznała rozstroju zdrowia, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub zmarła. Warto dodać, że zdarzenie to nie może mieć charakteru celowego. Oznacza to, że odbywa się bez woli osoby poszkodowanej. Do przykładów nieszczęśliwych wypadków zaliczamy m.in. poparzenie, pogryzienie przez psa, czy skręcenie kostki. Wysokość odszkodowania jest naliczana procentowo następstw fizycznych, jak i psychicznych.

Jakie ubezpieczenie zdrowia wybrać

Ubezpieczenie zdrowotneNajlepszym rozwiązaniem jest wybór pakietu – ubezpieczenie zdrowotne plus NNW. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować kilka ofert. Miesięczny koszt składki nie powinien być jedynym kryterium przy podejmowaniu decyzji. W przypadku ubezpieczenia zdrowotnego, przeanalizuj dokładnie zakres dostępnych usług. Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW – zwróć uwagę na stosunek miesięcznej składki do kwoty, jaką otrzymasz w razie nieszczęśliwego wypadku. Kolejną kwestią są wyjątki, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Niektóre z nich można “obejść”, rozszerzając zakres polisy, ale wówczas składka będzie wyższa. Takim przykładem jest wypadek podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Są jednak sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa ma bezwzględne prawo nie wypłacić odszkodowania, np. samobójstwo osoby ubezpieczonej lub inne celowe działanie ubezpieczonego.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami